ភ្នំពេញ (ថ្ងៃទី ២៣ ខែមេសា) - ព្រូដិនសលកម្ពុជា ដែលជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតឈានមុខគេនៅកម្ពុជា បានប្រកាសនៅថ្ងៃនេះថា ខ្លួននឹងផ្តល់ការការពារចំនួន ៥,០០០ ដុល្លារ ដោយឥតគិតថ្លៃ សម្រាប់អតិថិជន ៥០០.០០០ នាក់ដំបូង របស់ដៃគូយុទ្ធសាស្ត្ររបស់ខ្លួនគឺអតិថិជនធនាគារអេស៊ីលីដា ភីអិលស៊ី ក្នុងករណីមរណភាពដោយសារជំងឺ COVID-19 រយៈពេល ៤៥ ថ្ងៃ រាប់ចាប់ពីថ្ងៃដែលបានធ្វើការចុះឈ្មោះ។ សូមធ្វើការចុះឈ្មោះតាមតំណភ្ជាប់នេះ https://bit.ly/2P5qi7w ដើម្បីទទួលបានការការពារស្របតាមខនិងលក្ខខណ្ឌដូចដែលបាននៅបង្ហាញខាងក្រោម។
លោក Sanjay Chakrabarty អគ្គនាយក របស់ក្រុមហ៊ុន ព្រូដិនសលកម្ពុជា មានប្រសាសន៍ថា៖ "គោលជំហរចម្បងរបស់ ព្រូដិនសល គឺតែងតែការពារ និងធ្វើឱ្យសុខុមាលភាពរបស់គ្រួសារប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជាទាំងអស់មានភាពប្រសើរឡើង។ យើងបានពង្រីកវិសាលភាពនៃការផ្ដល់ជូននូវអត្ថប្រយោជន៍នៃការការពារនេះដល់អតិថិជនរបស់ដៃគូយុទ្ធសាស្ត្ររបស់យើងគឺ អតិថិជនធនាគារអេស៊ីលីដា ភីអិលស៊ី នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។»
គិតត្រឹមថ្ងៃទី ៥ ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០២១ ប្រទេសកម្ពុជាបានរកឃើញ ជំងឺកូវីដ-១៩ ចំនួន ១៥.៣៦១ ករណីហើយ៕
ខ និងលក្ខខណ្ឌ នៃយុទ្ធនាការការផ្ដល់ការពារលើជំងឺកូវីដ ១៩ សម្រាប់អតិថិជនធនាគារអេស៊ីលីដា ភីអិលស៊ី
- ការការពារទៅលើជំងឺកូវីដ១៩ (“អត្ថប្រយោជន៍”) គឺជាអត្ថប្រយោជន៍ឥតគិតថ្លៃដល់អ្នកចុះឈ្មោះដែលមានសញ្ជាតិខ្មែរ និងមានអាយុចាប់ពី 18 ឆ្នាំឡើងទៅ និងជាអតិថិជនរបស់ធនាគារអេសុីលីដា។
- នៅក្នុងឯកសារស្តីពីខ និងលក្ខខណ្ឌនេះ ពាក្យថា “អ្នក” ឬ “របស់អ្នក” សំដៅដល់អ្នកត្រូវបានការពារ។ ពាក្យថា “យើងខ្ញុំ” “របស់យើងខ្ញុំ” “ក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសលកម្ពុជា” ឬ “ក្រុមហ៊ុន” សំដៅដល់ក្រុមហ៊ុន ព្រូដិនសល (ខេមបូឌា) ឡាយហ្វ៍ អឹសួរ៉ិនស៍ ម.ក ។
- បន្ទាប់ពីអ្នកបានដាក់ទម្រង់ស្នើសុំដែលមានបំពេញព័ត៌មានផ្ទាល់ខ្លួន អ្នកអាចមានសិទ្ធិក្នុងការទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍នេះ។
- “កាលបរិច្ឆេទចុះឈ្មោះ” សំដៅដល់កាលបរិច្ឆេទដែលអ្នកត្រូវបានការពារបានដាក់ទម្រង់ស្នើសុំសម្រាប់អត្ថប្រយោជន៍នេះ។
- “រយៈពេលនៃការការពារ” សំដៅដល់រយៈពេលដែលអត្ថប្រយោជន៍នេះមានសុពលភាព។ រយៈពេលនៃការការពារគឺមានរយៈពេល 45 ថ្ងៃ រាប់ចាប់ពីកាលបរិច្ឆេទចុះឈ្មោះ។
- “អ្នកត្រូវបានការពារ” សំដៅដល់អ្នកដែលបានបំពេញទម្រង់ស្នើសុំ និងដាក់ទម្រង់ស្នើសុំនេះ រួមទាំងបានចុះឈ្មោះដោយជោគជ័យដោយស្របតាមខ និង លក្ខខណ្ឌនេះ និង មានសិទ្ធិក្នុងការទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍នេះ។
- “ជំងឺ កូវីដ១៩ (COVID-19)” សំដៅទៅលើករណីដូចដែលបាន បញ្ជាក់ដោយរបាយការណ៍ដែលចេញពីក្រសួងសុខាភិបាលកម្ពុជា។
- អត្ថប្រយោជន៍នេះនឹងត្រូវបានទូទាត់ជូនតែម្តងប៉ុណ្ណោះសម្រាប់អ្នកចុះឈ្មោះម្នាក់។ ប្រសិនបើ អ្នកត្រូវបានការពារ បានចុះឈ្មោះលើសពីមួយដង នោះរយៈពេលនៃការការពារនឹងត្រូវកំណត់យកកាលបរិច្ឆេទចុះឈ្មោះលើកដំបូងបំផុត។
- ករណីមរណភាពស្របតាមលក្ខខណ្ឌដោយជំងឺ កូវីដ១៩ (COVID-19) ដែលកើតមានទៅលើអ្នកត្រូវបានការពារក្នុងរយៈពេលនៃការការពារ ក្រុមហ៊ុននឹងធ្វើសំណងអត្ថប្រយោជន៍មរណភាពចំនួន $5,000។
- ករណីអ្នកត្រូវបានការពារទទួលបានការការពារផ្សេងទៀតដោយឥតគិតថ្លៃលើជំងឺកូវីដ១៩ ដូចជាការផ្តល់ជូនការពារសម្រាប់ជំងឺកូវីដ១៩ ដោយឥតគិតថ្លៃ ដោយក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសល ដែលរួមមានការផ្តល់ជូនការពារដោយឥតគិតថ្លៃសម្រាប់បុគ្គលិកក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសល សម្រាប់អតិថិជនក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសល ឬ សម្រាប់បុគ្គលិករបស់ក្រុមហ៊ុនដែលជាដៃគូរបស់ក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសល នោះការការពារនេះនឹងពុំមានសុពលភាពអនុវត្តឡើយ។
- ក្រុមហ៊ុនមានកាតព្វកិច្ចទូទាត់ប្រាក់អត្ថប្រយោជន៍នេះ ទៅឲ្យបុគ្គលណាដែលមានសិទ្ធិទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ស្របតាមខ និងលក្ខខណ្ឌនេះ លុះត្រាណាតែក្រុមហ៊ុនទទួលបានភស្តុតាងដែលចាំបាច់ និងអាចទុកចិត្ត បានសម្រាប់ការដោះស្រាយសំណង។ ឯកសារខាងក្រោមនេះ ចាំបាច់ត្រូវមានសម្រាប់ការវាយតម្លៃទៅលើការទាមទារសំណង៖
ក. ទម្រង់បែបបទមួយដែលបានបំពេញចប់សព្វគ្រប់ ស្របតាមបទដ្ឋានរបស់ក្រុមហ៊ុនស្តីពីការស្នើសុំការទូទាត់ប្រាក់អត្ថប្រយោជន៍ និង
ខ. ភស្តុតាងផ្សេងៗដែលចាំបាច់ដើម្បីបញ្ជាក់អំពីសិទ្ធិរបស់អ្នកទាមទារសំណង ក្នុងការទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ និង
គ. រាល់ឯកសារពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ ដូចជា សំបុត្រមរណភាព ភស្តុតាងបញ្ជាក់ពីគ្រោះថ្នាក់ និងលិខិតបញ្ជាក់ផ្សេងទៀតដែលចេញដោយអាជ្ញាធរមានសមត្ថកិច្ច ដោយចំណាយទាំងនេះជាបន្ទុករបស់អ្នកទាមទារសំណង និង
ឃ. ហេតុការណ៍ និង/ឬឯកសារណាមួយផ្សេងទៀត ដែលក្រុមហ៊ុនយល់ថាមានសារៈសំខាន់ចំពោះការវាយតម្លៃលើការទាមទារសំណង ដោយចំណាយជាបន្ទុករបស់អ្នកទាមទារសំណង។ - អ្នកត្រូវបានការពារ ត្រូវតែផ្លាស់ប្តូរអ្នកទទួលផល បន្ទាប់ពីបានចុះឈ្មោះទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍មួយនេះដោយជោគជ័យ។ ប្រសិនបើអ្នកទទួលផលប្រយោជន៍មិនត្រូវបានផ្លាស់ប្តូរទេ នោះការទូទាត់អត្ថប្រយោជន៍នេះ នឹងត្រូវធ្វើឡើងដោយយោងតាមលំដាប់ដូចមានកំណត់ខាងក្រោម៖
ក. ៥០% នៃអត្ថប្រយោជន៍នឹងត្រូវបានផ្តល់ជូនទៅប្តី/ប្រពន្ឋស្របច្បាប់
ខ. ៥០% នៃអត្ថប្រយោជន៍នឹងត្រូវបានផ្តល់ជូនទៅកាន់លំដាប់ភាគីដូចខាងក្រោម
១. ប្តីប្រពន្ធស្របច្បាប់ និងកូន(ៗ) ស្មើៗគ្នា
២. ប្តីប្រពន្ធស្របច្បាប់ និងឪពុក-ម្តាយ ស្មើៗគ្នា
៣. ប្តីប្រពន្ធស្របច្បាប់ និងបងប្អូន ស្មើៗគ្នា
៤. បុគ្គលផ្សេងទៀតដែលសម្រេចដោយតុលាការ។ - ក្រុមហ៊ុនរក្សាសិទ្ធិក្នុងការកែប្រែ ខ និង លក្ខខណ្ឌនៃអត្ថប្រយោជន៍ផ្តល់ជូននេះ ដោយពុំចាំបាច់ជូនដំណឹងជាមុន។ ករណីមានវិវាទណាមួយទាក់ទងទៅនឹងការការពារដោយឥតគិតថ្លៃនេះ ក្រុមហ៊ុននឹងមានសិទ្ធិនៅក្នុងការសម្រេចចិត្តចុងក្រោយ។

Prudential is HERE for Cambodia
PHNOM PENH (23rd April) - Prudential Cambodia, a leading life insurer in the Kingdom, announced today it will offer Free $5,000 protection in case of Death due to COVID-19 for 45 days to the first 500,000 customers of its strategic partner Acleda Bank Plc who register using this form https://bit.ly/2P5qi7w per the terms and conditions shown below.
“Prudential Cambodia’s is deeply committed to help improve and safeguard the well-being of the Cambodian families. We have worked to promptly offer these extended benefits to the customers of our strategic partner Acleda Bank Plc in Cambodia,” said Mr Sanjay Chakrabarty, Chief Executive Officer of Prudential Cambodia
As of 5th May 2021, there have been 15,361 cases of COVID-19 confirmed in Cambodia.
Free COVID-19 Protection Campaign Terms and Conditions for ACLEDA Bank Customers
1. Free Covid-19 Protection (“Benefit”) is a free of charge benefit offered only to Cambodian nationals aged 18 years or older who are customers of ACLEDA Bank.
2. In this Terms and Conditions document, “you” means the Covered Person. “We” and “The Company” means Prudential (Cambodia) Life Assurance Plc.
3. After submitting the Form filled with the personal information, you may be eligible for the Benefit.
4. “Date of Registration” means the date on which the covered person has submitted the Form.
5. “Coverage Period” shall mean the period which this Benefit is effective. The Coverage Period for this Benefit is 45 days starting from the Date of Registration.
6. “Covered Person” means the person who shall fill in and submit the Form, successfully registered by following this Terms and Conditions, and will be eligible for the Benefit.
7. “COVID-19" means a confirmed case confirmed by the report of the Cambodian Ministry of Health.
8. The Covered Person must not register or be entitled to this Benefit for more than once. If the Covered Person has repeatedly registered for this Benefit, the Coverage Period will be determined based on the earliest Date of Registration.
9. In the event of valid Death Claim due to COVID-19 happening to the Covered Person during the Coverage Period, Prudential will pay a lumpsum Benefit of $5,000.
10. If the Covered Person is entitled to other Free COVID-19 Coverage offered by Prudential, including the free coverage for Prudential Staff, Prudential Customers, or Prudential Partner Staff, this Benefit will not be applicable.
11. The Company is liable to pay the Benefit to the person(s) entitled to receive the Benefit according to these Terms and Conditions, provided that the Company receives required and satisfactory evidence for claim settlement. The following documents shall be required for the assessment of the claim:
1. A completed form, as per the Company standards requesting the payment of the Benefit; and
2. Appropriate evidence of the right of the claimant to receive the Benefit; and
3. All relevant documents such as Death Certificate, evidence of Accident and other certifications issued by a competent authority, with the costs of these certificates to be borne by the claimant; and
4. Any other facts and/or documents which the Company may consider as material to the assessment of the claim, with the costs to be borne by the claimant
12. Covered Person should alter the Beneficiary/Beneficiaries after the registration is completed. If no beneficiary is altered, the Benefit would be payable based on the below hierarchy:
13. We reserve the rights to change this Benefit without any notice. In case of any dispute related to this Free Protection, we will have the final decision.